- Mfr. #:
- ISL90461TIE627Z-TK
- Description:
- Digital Potentiometer ICs ISL90461TIE627Z DCP VOLATILE 100KOHM S
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Wiper Memory: | Volatile |
| Supply Type: | Single |
| Number of POTs: | Single |
| Digital Interface: | Serial (2-Wire) |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-70-6 |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Taper: | Linear |
| Series: | ISL90461 |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Taps per POT: | 32 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Operating Supply Current: | 25 uA |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Length: | 2.15 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Width: | 1.35 mm |
| Height: | 1 mm |
| Unit Weight: | 0.000212 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
ISL90461TIE627Z-TK is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
ISL90461TIE627Z-TK Price & Stock
Renesas ISL90461TIE627Z-TK pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | ISL90461TIE627Z-TKCT-ND | 3,598 | 10.56 | 9.44 | 7.36 | 6.08 | 6.08 | 2020-02-10T22:58:40Z |
| Digi-Key | ISL90461TIE627Z-TKDKR-ND | 3,598 | 10.56 | 9.44 | 6.88 | 5.76 | 5.76 | 2020-02-10T22:58:40Z |
| Digi-Key | ISL90461TIE627Z-TKTR-ND | - | - | - | - | 4.35 | 3.85 | 2020-02-10T22:58:40Z |
| Mouser | 968-ISL90461TIE627ZT | 3,300 | 10.25 | 8.70 | 6.69 | 4.66 | 4.13 | 2020-02-11T00:53:36Z |
| Avnet | ISL90461TIE627Z-TK | - | - | - | - | - | 3.91 | 2020-02-11T05:03:46Z |
| Newark | 20M5507 | - | - | - | - | - | 4.66 | 2020-02-07T03:53:04Z |
| Avnet Europe | ISL90461TIE627Z-TK | - | - | - | - | 7.95 | 5.49 | 2020-02-11T08:29:34Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for ISL90461TIE627Z-TK due to regional differences or acquisition. ISL90461TIE627Z-TK may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs ISL90461TIE627Z DCP VOLATILE 100KOHM S datasheet, inventory, & pricing.
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas Electronics America Inc ...
- Order today, ships today. ISL90461TIE627Z-TK – Digital Potentiometer 100k Ohm Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface SC-70-6 from Renesas ...
- ISL90461 Datasheet - Renesas Electronics
- Oct 14, 2005 — ISL90461TIE627Z-TK (See Note) DEA. -40 to +85. 6 Ld SC-70 (Pb-free). P6.049. ISL90461TIH627-TK. AJZ. -40 to +85. 6 Ld SOT-23. P6.064.
- ISL90461TIE627Z-TK footprint & symbol by Intersil | SnapEDA
- Download schematic symbols, PCB footprints, pinout & datasheets for the ISL90461TIE627Z-TK by Intersil. Exports to OrCAD, Allegro, Altium, PADS, Eagle, ...
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser Deutschland
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil Digitalpotentiometer-ICs ISL90461TIE627Z DCP VOLATILE 100KOHM S Datenblatt, Bestand und Preis.
- ISL90461 XDCP Datasheet pdf - 32-Tap XDCP. Equivalent ...
- AJQ. 100. -40 to +85. 6 Ld SC-70. P6.049. ISL90461TIE627Z-TK (See Note) DEA. -40 to +85. 6 Ld SC-70 (Pb-free) P6.049. ISL90461TIH627-TK. AJZ. -40 to +85.
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser Ecuador
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil Circuitos integrados de potenciómetros digitales ISL90461TIE627Z DCP VOLATILE 100KOHM S hoja de datos, ...
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser Costa Rica
- ISL90461TIE627Z-TK Renesas / Intersil Circuitos integrados de potenciómetros digitales ISL90461TIE627Z DCP VOLATILE 100KOHM S hoja de datos, ...
- ISL90461TIE627Z-TK - Infinity-Electronic.hk
- Pembekal ISL90461TIE627Z-TK. Harga ISL90461TIE627Z-TK. Gambar ISL90461TIE627Z-TK. Imej ISL90461TIE627Z-TK. Datasheet PDF ISL90461TIE627Z-TK.
- ISL90461TIE627Z-TK | Intersil ISL90461TIE627Z-TK Skladom ...
- ISL90461TIE627Z-TK | Intersil ISL90461TIE627Z-TK | Jednotky 136910 Skladom k dispozícii v Infinity-Electronic.hk. Predám ISL90461TIE627Z-TK od ...