- Mfr. #:
- ISL90462WIH627Z-TK
- Description:
- Digital Potentiometer ICs ISL90462WIH627Z DCP VOLATILE 10KOHM S
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Wiper Memory: | Volatile |
| Number of POTs: | Single |
| Supply Type: | Single |
| Digital Interface: | Serial (2-Wire) |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Taper: | Linear |
| Series: | ISL90462 |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Taps per POT: | 32 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Operating Supply Current: | 25 uA |
| Length: | 2.9 mm |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.15 mm |
| Unit Weight: | 0.000635 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for ISL90462WIH627Z-TK depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
ISL90462WIH627Z-TK Price & Stock
Renesas ISL90462WIH627Z-TK pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | ISL90462WIH627Z-TKCT-ND | 3,990 | 10.56 | 9.44 | 7.36 | 6.08 | 6.08 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Digi-Key | ISL90462WIH627Z-TKTR-ND | - | - | - | - | 4.35 | 3.85 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Mouser | 968-ISL90462WIH627ZT | 4,000 | 10.25 | 8.70 | 6.69 | 4.66 | 4.13 | 2020-02-14T21:44:59Z |
| Avnet | ISL90462WIH627Z-TK | - | - | - | - | - | 3.91 | 2020-02-15T01:29:31Z |
| Newark | 05M8367 | - | - | - | - | - | 4.66 | 2020-02-07T03:53:04Z |
| Avnet Europe | ISL90462WIH627Z-TK | - | - | - | - | 7.94 | 5.48 | 2020-02-15T08:18:58Z |
| NAC Semi | XSKDRABS004948 | 3,000 | - | - | - | 6.53 | 6.09 | 2020-02-13T18:46:15Z |
| Classic Components | ISL90462WIH627Z-TK | 1,540 | - | - | - | - | - | 2020-02-13T00:11:58Z |
| GreenTree Electronics | ISL90462WIH627Z-TK | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-01-16T13:11:16Z |
| Abacus Technologies | ISL90462WIH627Z-TK | 6,098 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for ISL90462WIH627Z-TK due to regional differences or acquisition. ISL90462WIH627Z-TK may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs ISL90462WIH627Z DCP VOLATILE 10KOHM S datasheet, inventory, & pricing.
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas Electronics America ... - Digikey
- Order today, ships today. ISL90462WIH627Z-TK – Digital Potentiometer 10k Ohm Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface SOT-23-6 from Renesas ...
- INTERSIL ISL90462WIH627Z-TK - DtSheet
- INTERSIL ISL90462WIH627Z-TK. ISL90462 ® Single Volatile 32-tap XDCP Data Sheet October 7, 2005 Digitally Controlled Potentiometer (XDCP™) FN8230.3 ...
- ISL90462WIH627Z-TK - Renesas Electronics - Datasheet ...
- Renesas Electronics ISL90462WIH627Z-TK Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Renesas ...
- ISL90462 Datasheet - Renesas Electronics
- Oct 20, 2015 — ISL90462WIH627Z-TK (See Note) DEL. -40 to +85. 6 Ld SOT-23 (Pb-free). P6.064. ISL90462UIE627Z-TK (See Note) DEI. 50. -40 to +85.
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser Deutschland
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas / Intersil Digitalpotentiometer-ICs ISL90462WIH627Z DCP VOLATILE 10KOHM S Datenblatt, Bestand und Preis.
- isl90462wih627z-tk potentiometer of datasheet pdf
- ISL90462WIH627Z-TK. Package : Manufacturer : INTERSIL[Intersil Corporation]. Pins : Description : Digitally Controlled Potentiometer (XDCP). Temperature ...
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas Electronics America ... - Digikey
- Haga su pedido hoy y el envío se realizará hoy, también. ISL90462WIH627Z-TK – Potenciómetros digitales 10k Ohm 1 circuitos 32 derivaciones ...
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas / Intersil | Mouser España
- ISL90462WIH627Z-TK Renesas / Intersil CIs para potenciómetros digitales ISL90462WIH627Z DCP VOLATILE 10KOHM S hoja de datos, inventario y precios.
- ISL90462WIH627Z-TK - Infinity-Component.hk
- Hlutanúmer: ISL90462WIH627Z-TK. Framleiðandi / Vörumerki: Intersil. Vörulýsing. IC XDCP 32-TAP 10KOHM SOT23-6. Gagnablöð: RoHs Staða. Leiða frjáls ...