- Mfr. #:
- 0293830.T
- Description:
- Automotive Fuses 32V 30A PAL SloBlo ATF
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Response-Time | Slow |
|---|---|
| Indicator-Style | See Through Cover |
| Color | Pink |
| Series | PAL 293 |
| Fuse-Size-Group | PAL 293 |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Termination-Style | Cartridge Box Socket |
| Product | Cartridge Box Fuse |
| Packaging | Bulk Alternate Packaging |
| Product-Type | Automotive Fuses |
| Fuse-Type | Automotive |
| Type | Auto Link PAL Fuse |
| Package-Case | Auto Link |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Current-Rating | 30A |
| Height | 30.6 mm |
| Length | 23 mm |
| Width | 16.4 mm |
| Size-Dimension | 0.906" L x 0.646" W x 1.205" H (23.00mm x 16.40mm x 30.60mm) |
| Diameter | - |
| Voltage-Rating-AC | - |
| Approvals | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| Operating-Temperature | - |
| MeltingI2t |
More Information
parts# 0293830.T is available at OMO Electronic, see description of 0293830.T as below .
use the request quote form to request 0293830.T price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for 0293830.T depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
0293830.T Price & Stock
Littelfuse 0293830.T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0293830.T-ND | - | - | 34.38 | 34.38 | 34.38 | 34.38 | 2020-03-26T12:52:47Z |
| Mouser | 576-0293830.T | - | 35.58 | 34.31 | 22.21 | 18.39 | 18.39 | 2020-03-25T21:13:01Z |
| Newark | 91T2593 | - | - | 28.65 | 21.65 | 17.47 | 16.20 | 2020-03-26T02:45:51Z |
| North Star Micro | 0293830.T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0293830.T due to regional differences or acquisition. 0293830.T may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED