- Mfr. #:
- 5627
- Description:
- BA15s Base Clear Automotive Incandescent Lamp, 24 V, 5 W
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±10% |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Package-Case | Radial |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Material-Core | Ferrite |
| Packaging | Bulk |
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Current-Rating | 9A |
| Series | 5600 |
| DC-Resistance-DCR | 40 mOhm Max |
| Inductance | 250μH |
| Frequency-Test | 1kHz |
| Size-Dimension | 1.500" Dia (38.10mm) |
| Height-Seated-Max | 1.500" (38.10mm) |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of 5627 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
5627 Price & Stock
TechNiche International 5627 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zoro | G7828055 | Yes | 888.87 | 888.87 | 888.87 | 888.87 | 888.87 | 2020-02-21T02:17:33Z |
Alternate Names
TechNiche International has several brands around the world that may have alternate names for 5627 due to regional differences or acquisition. 5627 may also be known as the following names: