- Mfr. #:
- 8020
- Description:
- RS 8020 DF4307FR000
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | VectorbordR Plugbord |
|---|---|
| Type | Swab, Single Head |
| Features | Pre-Moistened (Isopropanol) |
| Proto-Board-Type | Plugboard, Hard Metric |
| Plating | Plated Through Hole (PTH) |
| Circuit-Pattern | Pad Per Hole (Round) |
| Material | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Product Category | Magnets |
| Tip-Material | Foam |
| Shape | Cylindrical |
| Manufacturer | ACL Staticide Inc |
| Size-Dimension | 6.30" L x 3.94" W (160.0mm x 100.1mm) |
| Gauss-Strength | 5968g |
| Quantity | 24 |
| Size | 0.250" Dia x 0.750" H (6.35mm x 19.00mm) |
| Board-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Pitch | 0.039" (1mm) Grid |
| Hole-Diameter | 0.025" (0.64mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Edge-Contacts | - |
| Handle-Material | - |
| Handle-Length | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 8020 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 8020,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
8020 Price & Stock
Tsubaki 8020 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MRO Supply | 394502 | Yes | - | - | - | - | - | 2019-11-24T02:41:25Z |
Alternate Names
Tsubaki has several brands around the world that may have alternate names for 8020 due to regional differences or acquisition. 8020 may also be known as the following names: