- Mfr. #:
- 80510
- Description:
- 3M Roloc Disc 777F, TR, 1 in P120 YF-weight, 500 per case
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Termination-Style | Wire Leads |
|---|---|
| Motor-Type | Synchronous |
| Product Category | Motors - AC, DC |
| Function | Linear Actuator |
| Manufacturer | Crouzet USA |
| Type | AC Motor |
| RPM | 250 RPM |
| Voltage-Rated | 230VAC |
| Mounting-Hole-Spacing | 1.772" (45.00mm) |
| Length-Shaft-and-Bearing | 0.846" (21.50mm) |
| Diameter-Shaft | 0.177" (4.50mm) |
| Operating-Temperature | -5°C ~ 75°C |
| Gear-Reduction-Ratio | - |
| Power-Rated | - |
| Torque-Rated-oz-in-mNm | - |
| Encoder-Type | - |
| Size-Dimension | - |
| Features | - |
| Series | - |
| Torque-Max-Momentary-oz-in-mNm | - |
More Information
parts# 80510 is available at OMO Electronic, see description of 80510 as below .
use the request quote form to request 80510 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for 80510 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
80510 Price & Stock
Morris Products 80510 pricing and available inventory.
Alternate Names
Morris Products has several brands around the world that may have alternate names for 80510 due to regional differences or acquisition. 80510 may also be known as the following names: