- Mfr. #:
- XPC823ZT81B2T
- Description:
- IC MPU MPC8XX 81MHZ 256BGA MPC8xx
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| USB | USB 1.x (1) |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Core-Processor | PowerPC |
| Graphics-Acceleration | No |
| Series | MPC8xx |
| Display-&-Interface-Controllers | LCD, Video |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor - NXP |
| Product Category | Embedded - Microprocessors |
| RAM-Controllers | DRAM |
| Co-Processors-DSP | Communications; RISC CPM |
| Speed | 81MHz |
| Voltage-I-O | 3.3V |
| Supplier-Device-Package | 256-PBGA (23x23) |
| Package-Case | 256-BGA |
| Ethernet | 10 Mbps (1) |
| Number-of-Cores-Bus-Width | 1 Core, 32-Bit |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 95°C (TA) |
| SATA | - |
| Security-Features | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
XPC823ZT81B2T Price & Stock
Freescale Semiconductor XPC823ZT81B2T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | XPC823ZT81B2T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | XPC823ZT81B2T | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Freescale Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for XPC823ZT81B2T due to regional differences or acquisition. XPC823ZT81B2T may also be known as the following names:
- FREESCALE
- FREESCAL
- FREE
- FSL
- FREESC
- FRS
- FREESCALE SEMI
- FRE
- FREESCALE SEMICONDUCTOR INC
- FREESCA
- FREESCALE SEMICONDUC
- FREESCALE SEMIC
- FREESCALE-PB
- FREESCALES
- FRESSCAL
- FREESCALE/PBF
- FRS/MOT
- FREESCALE SEMICONDUCTORS
- FREESCALE SEMICOND
- Motorola (Freescale)
- Freescale Semiconductor - NXP
- FREESCALE SEMICON
- FREESCALE-ROHS
- FREESCALE SEMICONDUCTOR HONG
- FREESCALE-PBFREE