- Mfr. #:
- 9450
- Description:
- SCREW 10-32 X 1/2 NYLON
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Drive-Type | Slotted |
|---|---|
| Product Category | Screws, Bolts |
| Material | Nylon |
| Type | Machine Screw |
| Manufacturer | Keystone Electronics |
| Screw-Head-Type | Binding Head |
| Equipment-Type | AC Voltage Meter |
| Unit-Weight | 21 lbs |
| Size | 2.50 in |
| Length-Below-Head | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Range | 0 - 50 |
| Features | - |
| Length-Overall | - |
| Head-Diameter | - |
| Head-Height | - |
| Series | - |
| Plating | - |
| Thread-Size | #10-32 |
More Information
The price and lead time for 9450 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
9450 Price & Stock
Monoprice 9450 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zoro | G8794241 | Yes | 125.32 | 125.32 | 125.32 | 125.32 | 125.32 | 2019-11-30T02:17:59Z |
Alternate Names
Monoprice has several brands around the world that may have alternate names for 9450 due to regional differences or acquisition. 9450 may also be known as the following names:
- Monoprice Inc