- Mfr. #:
- JD7509J
- Description:
- SWITCH KEYLOCK 3POS DP3T 4A 125V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Termination-Style | Solder Lug |
|---|---|
| Mounting-Type | Panel Mount |
| Switch-Function | On-On-On |
| Contact-Timing | Not Specified |
| Product Category | Keylock Switches |
| Series | JD |
| Contact-Finish | Gold |
| Actuator-Type | Flat Key |
| Circuit | DP3T |
| Contact-Material | Copper Alloy |
| Panel-Cutout-Dimensions | Circular - 19.00mm Dia |
| Manufacturer | Apem Inc. |
| Key-Removable-Positions | All |
| Current-Rating | 4A (AC) |
| Angle-of-Throw | 45° |
| Number-of-Positions | 3 |
| Voltage-Rating-AC | 125V |
| Features | - |
| Voltage-Rating-DC | - |
More Information
The price and lead time for JD7509J depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
JD7509J Price & Stock
APEM JD7509J pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Onlinecomponents.com | JD7509J | - | 81.57 | 81.57 | 59.60 | 51.28 | 48.34 | 2019-10-08T11:22:12Z |
| Master Electronics | JD7509J | - | 81.57 | 81.57 | 59.60 | 51.28 | 48.34 | 2019-11-09T09:39:15Z |
| Relay Specialties | JD7509J | - | - | - | - | - | - | 2019-11-09T04:54:20Z |
| Hawk Electronics | JD7509J | - | - | - | 55.97 | 48.27 | 48.27 | 2019-11-09T16:04:04Z |
| Newark | 73J0625 | - | - | - | - | - | - | 2019-11-09T02:43:34Z |
| North Star Micro | JD7509J | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
APEM has several brands around the world that may have alternate names for JD7509J due to regional differences or acquisition. JD7509J may also be known as the following names:
- APEM COMPONENTS
- HARTMANN
- APE
- APEM COMPONENTS INC
- Apem Inc
- APR
- APEM GROUP
- APEM COMPONENTS LLC
- Apem Component
- APEM/American Switch Corp
- APEM COMPONENTS LLC (VA)
- APEM BAUELEMENTE GMBH
- APEM COMPONENTS (VA)
- APEMCOMP
- APEM SWITCHES
- APEM COMPO
- APEM SINGLE POL
- APEM/MEC
- APEM COMPONE
- APEM-APR
- APEM Components Ltd
- APEM (MORS/ASC)
- APEM (MORS)
- APEM (INVERSEUR