- Mfr. #:
- MUBW50-12E8
- Description:
- MODULE IGBT CBI E3
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| NTC-Thermistor | Yes |
|---|---|
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier |
| Product Category | Module |
| Manufacturer | IXYS |
| Package-Case | E3 |
| Supplier-Device-Package | E3 |
| Mounting-Type | Chassis Mount |
| Current-Collector-Ic-Max | 90A |
| Current-Collector-Cutoff-Max | 800μA |
| Power-Max | 350W |
| Input-Capacitance-Cies-Vce | 3.8nF @ 25V |
| Vce-on-Max-Vge-Ic | 2.4V @ 15V, 50A |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 1200V |
| Series | - |
| IGBT-Type | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of MUBW50-12E8 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
MUBW50-12E8 Price & Stock
IXYS MUBW50-12E8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Au Ling | MUBW50-12E8 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-11-27T14:34:02Z |
| Nexxon | MUBW50-12E8 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | MUBW50-12E8 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
IXYS has several brands around the world that may have alternate names for MUBW50-12E8 due to regional differences or acquisition. MUBW50-12E8 may also be known as the following names:
- IXYS CORPORATION
- IXY
- IXYS CORP
- IXYS SEMICONDUCTOR
- IXYS Integrated Circuits Division
- IXYS Integrated Circuits/Clare
- IXYS GMBH
- IXYS-DIRECTED ENERGY
- IXYS Integrated Circuits Division Inc
- IXYS SEMICONDUCTOR GMBH
- IXYS (VA)
- IXYS CORPO
- IXYS Semiconducter GmbH
- IXYS SEMICONDUCTOR CORP
- IXYS INTEGCIRCUITS DIV(CLARE)
- IXYS Colorado (IXYS RF Division)
- IXYS SEMICOND
- IXYS Integrated Circuits
- Zilog/IXYS
- IXYSCOR
- Clare/LXYS Corporation
- IXYS-RF
- CP CLAIRE
- Clare (IXYS)
- IXYS CORPORATION|V