- Mfr. #:
- V27ZA4
- Description:
- VARISTOR 27V 1KA DISC 14MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | ZA |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 14mm |
| Packaging | Bulk |
| Energy | 5.0J |
| Varistor-Voltage-Max | 29.7V |
| Varistor-Voltage-Typ | 27V |
| Varistor-Voltage-Min | 24.3V |
| Maximum-DC-Volts | 22VDC |
| Current-Surge | 1kA |
| Maximum-AC-Volts | 17VAC |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
parts# V27ZA4 is available at OMO Electronic, see description of V27ZA4 as below .
use the request quote form to request V27ZA4 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for V27ZA4 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
V27ZA4 Price & Stock
Intersil V27ZA4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | V27ZA4 | 100 | 0.375 | 0.375 | 0.361 | 0.347 | 0.347 | 2020-02-29T09:57:11Z |
| Avnet | V27ZA4 | - | - | - | - | - | - | 2020-02-29T04:03:43Z |
| Sierra IC | V27ZA4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V27ZA4 due to regional differences or acquisition. V27ZA4 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)