- Mfr. #:
- V28A6V5T200BL
- Description:
- DC DC CONVERTER 6.5V 200W
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Vicor Corporation |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Features | OVP, UVLO |
| Series | Maxi |
| Type | Isolated Module |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Package-Case | Full Brick |
| Product Category | DC DC Converters |
| Packaging | Bulk |
| Voltage-Input-Min | 9V |
| Voltage-Output-1 | 6.5V |
| Size-Dimension | 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm) |
| Voltage-Isolation | 3kV (3000V) |
| Voltage-Input-Max | 36V |
| Current-Output-Max | 30.77A |
| Power-Watts-Manufacture-Series | 200W |
| Number-of-Outputs | 1 |
| Efficiency | 0.788 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage-Output-2 | - |
| Voltage-Output-3 | - |
More Information
We can supply Vicor Corporation V28A6V5T200BL, use the request quote form to request V28A6V5T200BL pirce, Vicor Corporation Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
V28A6V5T200BL Price & Stock
Vicor V28A6V5T200BL pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | V28A6V5T200BL-ND | - | 1969.38 | 1969.38 | 1969.38 | 1969.38 | 1969.38 | 2020-02-11T16:36:00Z |
| Mouser | 492-V28A6V5T200BL | - | 2520.96 | 2223.23 | 2050.17 | 2050.17 | 2050.17 | 2020-02-12T22:03:18Z |
| North Star Micro | V28A6V5T200BL | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Vicor has several brands around the world that may have alternate names for V28A6V5T200BL due to regional differences or acquisition. V28A6V5T200BL may also be known as the following names:
- VIC
- VICOR CORPORATION
- VICOR CORP
- LORAIN
- VICR
- Vicor Industries Inc
- VICOR - US