- Mfr. #:
- 0MIN003.MXGLO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 12VDC 3A MINI SmartGlow
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | MIN |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Fuse-Type | Fast Blow |
| Packaging | Bulk |
| Termination-Style | Blade |
| Width | 8.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 3 A |
| Voltage-Rating-DC | 12 VDC |
| Length | 10.9 mm |
More Information
Request a quote 0MIN003.MXGLO at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 0MIN003.MXGLO In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
0MIN003.MXGLO Price & Stock
Littelfuse 0MIN003.MXGLO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Waytek | 46260 | 360 | 3.74 | 3.74 | 3.21 | 3.00 | 3.00 | 2019-12-23T17:11:39Z |
| Digi-Key | 0MIN003.MXGLO-ND | - | - | - | - | 5.24 | 5.24 | 2019-12-24T14:00:29Z |
| Newark | 91T1392 | - | - | - | - | 5.41 | 4.82 | 2019-12-24T03:39:27Z |
| North Star Micro | 0MIN003.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN003.MXGLO due to regional differences or acquisition. 0MIN003.MXGLO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED