- Mfr. #:
- 0MIN07.5MXGLO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 12VDC 7.5A MINI SmartGlow
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | MIN |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Fuse-Type | Fast Blow |
| Packaging | Bulk |
| Termination-Style | Blade |
| Width | 8.8 mm |
| Current-Rating | 7.5 A |
| Height | 3.8 mm |
| Voltage-Rating-DC | 12 VDC |
| Length | 10.9 mm |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of 0MIN07.5MXGLO at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
0MIN07.5MXGLO Price & Stock
Littelfuse 0MIN07.5MXGLO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Waytek | 46262 | 396 | 4.16 | 4.16 | 3.57 | 3.33 | 3.33 | 2019-12-26T17:13:43Z |
| Digi-Key | 0MIN07.5MXGLO-ND | - | - | - | - | 5.83 | 5.83 | 2019-12-26T13:58:44Z |
| Newark | 91T1434 | - | - | - | - | 6.01 | 5.36 | 2019-12-27T03:51:22Z |
| North Star Micro | 0MIN07.5MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN07.5MXGLO due to regional differences or acquisition. 0MIN07.5MXGLO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED