- Mfr. #:
- 0MIN003.VP
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 32V 3A MINI Blade
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Color | Violet |
|---|---|
| Approvals | SAE |
| Series | MINIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Type | Holder |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Response-Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Termination-Style | Blade |
| Fuse-Type | Automotive |
| Width | 8.8 mm |
| Current-Rating | 3A |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Height | 3.8 mm |
| Length | 10.9 mm |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t |
More Information
Part No. 0MIN003.VP is now available at OMO. Request a quote of 0MIN003.VP please use the request quote or email us a RFQ.
0MIN003.VP Price & Stock
Littelfuse 0MIN003.VP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voyager Components | 0MIN003.VP-LITTELFUSE | 2,160 | - | - | 39.54 | 36.62 | 35.69 | 2019-12-25T03:43:53Z |
| Digi-Key | 0MIN003.VP-ND | - | - | 25.34 | 25.34 | 25.34 | 25.34 | 2019-12-24T14:00:29Z |
| Mouser | 576-0MIN003.VP | - | 25.30 | 24.39 | 15.66 | 12.16 | 10.90 | 2019-12-04T10:15:28Z |
| Area51-Authorized | 0MIN003.VP | - | - | - | - | - | - | 2019-12-25T05:24:12Z |
| Newark | 91T1393 | - | - | 19.71 | 14.89 | 12.02 | 11.11 | 2019-12-25T03:48:40Z |
| North Star Micro | 0MIN003.VP | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN003.VP due to regional differences or acquisition. 0MIN003.VP may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED