- Mfr. #:
- 0MIN015.ZXPRO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 32V 15A MINI Blade Pro-Pack
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Approvals | SAE |
|---|---|
| Series | MINIR |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting-Style | Holder |
| Mounting-Type | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Response-Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Color | Blue |
| Package-Case | Blade, Miniature |
| Termination-Style | Blade |
| Fuse-Type | Automotive |
| Width | 8.8 mm |
| Voltage-Rating-AC | 32V |
| Voltage-Rating-DC | 32 VDC |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 15A |
| Length | 10.9 mm |
| Size-Dimension | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Breaking-Capacity-Rated-Voltage | - |
| MeltingI2t |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 0MIN015.ZXPRO is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 0MIN015.ZXPRO,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
0MIN015.ZXPRO Price & Stock
Littelfuse 0MIN015.ZXPRO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 0MIN015.ZXPRO-ND | - | - | 94.88 | 94.88 | 94.88 | 94.88 | 2019-12-25T13:57:58Z |
| Mouser | 576-0MIN015.ZXPRO | - | 94.81 | 86.91 | 63.25 | 59.27 | 59.27 | 2019-12-25T18:16:01Z |
| Newark | 91T1414 | - | - | 72.77 | 55.35 | 49.47 | 49.47 | 2019-12-26T03:16:58Z |
| North Star Micro | 0MIN015.ZXPRO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN015.ZXPRO due to regional differences or acquisition. 0MIN015.ZXPRO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED