- Mfr. #:
- 0MIN025.MXGLO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 12VDC 25A MINI SmartGlow
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | MIN |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Fuse-Type | Fast Blow |
| Packaging | Bulk |
| Termination-Style | Blade |
| Width | 8.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Current-Rating | 25 A |
| Voltage-Rating-DC | 12 VDC |
| Length | 10.9 mm |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 0MIN025.MXGLO is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 0MIN025.MXGLO,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
0MIN025.MXGLO Price & Stock
Littelfuse 0MIN025.MXGLO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Waytek | 46266 | 1,901 | 3.74 | 3.74 | 3.21 | 3.00 | 3.00 | 2019-11-15T16:58:51Z |
| Digi-Key | 0MIN025.MXGLO-ND | - | - | - | - | 5.24 | 5.24 | 2019-11-15T13:34:19Z |
| Newark | 91T1422 | - | 11.21 | 9.18 | 6.88 | 5.41 | 4.82 | 2019-11-10T10:38:04Z |
| C Plus Electronics | 0MIN025.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | 0MIN025.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN025.MXGLO due to regional differences or acquisition. 0MIN025.MXGLO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED