- Mfr. #:
- 0MIN030.MXGLO
- Description:
- Fuse Kits & Assortments 12VDC 30A MINI SmartGlow
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | MIN |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting-Style | Holder |
| Product Category | Fuses |
| Product-Type | Fuse Kits and Assortments |
| Product | Fuse Assortment |
| Fuse-Type | Fast Blow |
| Packaging | Bulk |
| Termination-Style | Blade |
| Width | 8.8 mm |
| Current-Rating | 30 A |
| Height | 3.8 mm |
| Voltage-Rating-DC | 12 VDC |
| Length | 10.9 mm |
More Information
The price and lead time for 0MIN030.MXGLO depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
0MIN030.MXGLO Price & Stock
Littelfuse 0MIN030.MXGLO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Waytek | 46267 | 1,153 | 3.73 | 3.73 | 3.20 | 2.99 | 2.99 | 2020-01-06T17:21:13Z |
| Digi-Key | 0MIN030.MXGLO-ND | - | - | - | - | 5.22 | 5.22 | 2020-01-06T13:56:34Z |
| TTI | 0MIN030.MXGLO | - | - | - | - | - | - | 2020-01-04T09:27:32Z |
| Newark | 91T1428 | - | - | - | - | 5.39 | 4.80 | 2020-01-04T03:52:14Z |
| Nexxon | 0MIN030.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | 0MIN030.MXGLO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for 0MIN030.MXGLO due to regional differences or acquisition. 0MIN030.MXGLO may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED