- Mfr. #:
- B59721A0080A062
- Description:
- Thermistors - PTC 680 Ohms 50% Temp Limit Senso
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Thermistors - PTC |
|---|---|
| Termination-Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Manufacturer | EPCOS |
| Resistance | 680 Ohms |
| Tolerance | 50 % |
| Voltage | 32 V |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Package-Case | 0805 |
| Height | 0.8 mm |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
B59721A0080A062 Price & Stock
EPCOS B59721A0080A062 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 495-4311-1-ND | 7,031 | 4.27 | 3.56 | 2.21 | 1.68 | 1.68 | 2020-03-01T13:58:12Z |
| Digi-Key | 495-4311-6-ND | 7,031 | 4.27 | 3.56 | 2.21 | 1.68 | 1.68 | 2020-03-01T13:58:12Z |
| Digi-Key | 495-4311-2-ND | 4,000 | - | - | - | - | 1.27 | 2020-03-01T13:58:12Z |
| RS Components | 1462702 | 3,910 | - | - | - | - | 1.66 | 2020-03-01T10:51:07Z |
| RS Components | 1462731 | - | - | 2.56 | 1.93 | 1.73 | 1.73 | 2020-03-01T10:51:07Z |
| Mouser | 871-B59721A0080A062 | 14,437 | 4.13 | 2.60 | 2.22 | 1.69 | 1.47 | 2020-02-28T22:21:34Z |
| Newark | 72R4683 | - | - | - | - | - | 1.49 | 2020-02-29T03:43:50Z |
| Farnell | 1886589 | - | - | - | - | - | 1.82 | 2020-02-29T02:51:08Z |
| Chip 1 Exchange | B59721A0080A062 | 4,367 | - | - | - | - | - | 2020-02-23T11:43:22Z |
| Dana Microsystems | B59721A0080A062 | 1,529 | - | - | - | - | - | 2020-02-26T04:50:47Z |
| North Star Micro | B59721A0080A062 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59721A0080A062 due to regional differences or acquisition. B59721A0080A062 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD