- Mfr. #:
- C3225X7R1H225K200AE
- Description:
- Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT SOFT 1210 50V 2.2uF X7R 10% T:2mm
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Dielectric: | X7R |
| Manufacturer: | TDK |
| Brand: | TDK |
| Type: | Soft Termination MLCC Capacitor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination: | Flexible (Soft) |
| Class: | Class 2 |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| Subcategory: | Capacitors |
| Series: | C |
| Voltage Rating DC: | 50 VDC |
| Case Code - mm: | 3225 |
| Length: | 3.2 mm |
| Capacitance - nF: | 2200 nF |
| Width: | 2.5 mm |
| Capacitance: | 2.2 uF |
| Height: | 2 mm |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Case Code - in: | 1210 |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Tolerance: | 10 % |
| Unit Weight: | 0.000564 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: C3225X7R1H225K200AE is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy C3225X7R1H225K200AE,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
C3225X7R1H225K200AE Price & Stock
TDK C3225X7R1H225K200AE pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 445-173737-1-ND | 2,195 | 5.38 | 3.82 | 2.52 | 1.86 | 1.86 | 2019-12-20T13:50:18Z |
| Digi-Key | 445-173737-6-ND | 2,195 | 5.38 | 3.82 | 2.52 | 1.86 | 1.86 | 2019-12-20T13:50:18Z |
| Digi-Key | 445-173737-2-ND | 2,000 | - | - | - | 1.38 | 1.13 | 2019-12-20T13:50:18Z |
| Mouser | 810-C3225X7R1H225KAE | 1,970 | 5.30 | 3.09 | 2.09 | 1.74 | 1.07 | 2019-12-17T23:52:56Z |
| Arrow Electronics | C3225X7R1H225K200AE | 24 | 4.19 | 2.72 | 2.72 | 2.72 | 2.72 | 2019-12-17T23:52:56Z |
| Avnet | C3225X7R1H225K200AE | - | - | - | - | 1.13 | 0.982 | 2019-12-21T03:35:55Z |
| Newark | 92Y6070 | - | 3.02 | 3.02 | 3.02 | 1.83 | 1.66 | 2019-12-17T23:52:57Z |
| Avnet Europe | C3225X7R1H225K200AE | - | - | - | - | 1.12 | 1.04 | 2019-12-21T07:56:38Z |
| Sierra IC | C3225X7R1H225K200AE | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
TDK has several brands around the world that may have alternate names for C3225X7R1H225K200AE due to regional differences or acquisition. C3225X7R1H225K200AE may also be known as the following names:
- TDK Corporation
- TDK CORP
- TDK CORPORATION OF AMERICA
- TDK COMPONENTS
- FORD
- TDK SEMICONDUCTOR
- TDK-LAMBDA AMERICAS
- TDK Semiconductor Corporation
- TDK ELECTRONICS
- TDK Semiconductor Corp
- TDK ELECTRONICS EUROPE
- TDK HONG KONG COMPANY LIMITED
- TDK SEMIC
- TDK CORPORATION (VA)
- TDK CORP OF AMERICA
- TDK ELECTRON
- TDK HONGKONG CO LTD
- TDK-EPC
- TDK ELECTRONIC
- TDK GMBH
- TDK T/R
- TDK Semiconductors
- TDK / Epcos
- TDK(RoHS)
- TDK / COO: Singapore