- Mfr. #:
- LP87332Q1EVM
- Description:
- Power Management IC Development Tools SV601213-002 J6ENTRY
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
|---|---|
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | PMIC Solutions |
| RoHS: | N |
| Series: | LP87332-Q1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | LP87332 |
| Interface Type: | I2C, USB |
| Product: | Evaluation Modules |
| Subcategory: | Development Tools |
| Output Current: | 4 A |
| Input Voltage: | 3.7 V |
| Unit Weight: | 14 oz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
The price and lead time for LP87332Q1EVM depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
LP87332Q1EVM Price & Stock
Texas Instruments LP87332Q1EVM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-48024-ND | 3 | 1454.62 | 1454.62 | 1454.62 | 1454.62 | 1454.62 | 2019-12-02T13:47:43Z |
| Texas Instruments | LP87332Q1EVM | 23 | 1400.84 | 1400.84 | 1400.84 | 1400.84 | 1400.84 | 2019-12-02T16:33:31Z |
| Mouser | 595-LP87332Q1EVM | 4 | 1450.33 | 1450.33 | 1450.33 | 1450.33 | 1450.33 | 2019-11-06T10:21:21Z |
| Verical | LP87332Q1EVM | 23 | 1814.08 | 1814.08 | 1814.08 | 1814.08 | 1814.08 | 2019-12-02T17:55:35Z |
| Avnet | LP87332Q1EVM | - | 1450.28 | 1400.84 | 1400.84 | 1400.84 | 1400.84 | 2019-11-30T01:24:20Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LP87332Q1EVM due to regional differences or acquisition. LP87332Q1EVM may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.