- Mfr. #:
- CFTVS5V0BULC
- Description:
- TVS DIODE 5V 14V SOD882L
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type | Zener |
|---|---|
| Product Category | TVS - Diodes |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | SOD-882L |
| Package-Case | SOD-882 |
| Power-Line-Protection | No |
| Applications | HDMI |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp |
| Voltage-Breakdown-Min | 6V |
| Voltage-Reverse-Standoff-Typ | 5V (Max) |
| Current-Peak-Pulse-10-1000μs | 1A (8/20μs) |
| Power-Peak-Pulse | 14W |
| Voltage-Clamping-Max-Ipp | 14V |
| Bidirectional-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Series | - |
| Capacitance-Frequency | - |
| Unidirectional-Channels |
More Information
We can supply Central Semiconductor Corp CFTVS5V0BULC, use the request quote form to request CFTVS5V0BULC pirce, Central Semiconductor Corp Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
CFTVS5V0BULC Price & Stock
Central Semiconductor CFTVS5V0BULC pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CFTVS5V0BULCCT-ND | 6,356 | 3.04 | 2.49 | 1.43 | 0.900 | 0.863 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Digi-Key | CFTVS5V0BULCDKR-ND | 6,356 | 3.04 | 2.49 | 1.43 | 0.900 | 0.863 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Digi-Key | CFTVS5V0BULCTR-ND | - | - | - | - | - | 0.771 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Abacus Technologies | CFTVS5V0BULC | 20,328 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
Alternate Names
Central Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for CFTVS5V0BULC due to regional differences or acquisition. CFTVS5V0BULC may also be known as the following names:
- CENTRAL SEMI
- CENTRAL
- CSC
- CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP
- CEN
- CENT
- CENTRAL SEMICONDUCTORS
- CENTRAL SEMICONDUCTO
- CENT SEMI
- CENTRALSEM
- CNTRALSEMI
- CENTRAL SEMICON
- CENTRAL SEMICONDUCTOR CORPORATION
- CTLSEM
- CENTRAL SEMICONDUCTORS CORP
- Central Semiconductor Cor
- CENTRAL SEMICOND
- Central Semiconductor Inc
- CENTRAL SEMICONDUC
- CENTAL SEMI
- CENTRAL SEMI INC
- CENTRAL SEMI-CONDU
- NPN Central Semi
- CENTRAL SEMIN
- CNTRSEMI