- Mfr. #:
- FRX450
- Description:
- Antennas Omni,FG,450-470MHz,1 50W
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
|---|---|
| Brand: | Laird Connectivity |
| Product Type: | GPS Antennas - GNSS, GLONASS, Galileo, Beidou |
| Product Category: | Antennas |
| Subcategory: | Antennas |
| Maximum Frequency: | 470 MHz |
| Frequency: | 450 MHz to 470 MHz |
| Minimum Frequency: | 450 MHz |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
Request a quote FRX450 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of FRX450 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
FRX450 Price & Stock
Laird FRX450 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 814-FRX450 | 1 | 357.89 | 357.89 | 357.89 | 357.89 | 357.89 | 2020-02-28T22:21:34Z |
| Digi-Key | FRX450-ND | - | 198.63 | 189.23 | 185.21 | 185.21 | 185.21 | 2020-03-01T13:58:12Z |
| Sager Electronics | FRX450 | - | 347.48 | 347.48 | 347.48 | 347.48 | 347.48 | 2020-03-02T13:45:06Z |
| Talley | ANXFRX450 | Yes | - | - | - | - | - | 2020-01-09T21:32:54Z |
| Allied Electronics & Automation | 71147460 | - | 269.64 | 245.37 | 188.75 | 188.75 | 188.75 | 2020-03-02T11:47:21Z |
| North Star Micro | FRX450 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Laird has several brands around the world that may have alternate names for FRX450 due to regional differences or acquisition. FRX450 may also be known as the following names:
- LAIRD TECHNOLOGIES
- LAIRD TECH
- EZURIO
- Laird-Signal Integrity Products
- Laird Technologies IAS
- Laird Technologies EMI
- LAIRD TECHNOLOGIES INC
- Laird - Embedded Wireless Solutions
- LAIRD TECHNOLOGY
- LAIRD TECHNOLOGIES WIRELESS M2M
- EZURIO LTD
- LAIRD THERMAL PRODUCTS
- EZURiO Limited
- Laird Connectivity
- LAIRD TECHNOLOGIES EMI (VA)
- Laird-Signal
- LAIRD-SIGNAL INTEGRITY PRODUCTS (VA)
- LAIRD TECHNO
- LAIRD TECHNOLOGIES IAS (VA)
- LAIRD - EMI
- LAIRD TECHNOLIGIES
- Laird Connectivity Inc
- LAIRD TECHNOLOGIES - THERMAL MATERIAL
- LAIRD - TIM
- LAIRD TECHNOLOGIES/ THE