- Mfr. #:
- MD9745APZ-F
- Description:
- Microphones Omni Directional Pin Version ECM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Termination Style: | Solder Pin |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Product Category: | Microphones |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | MD |
| Manufacturer: | Knowles |
| Brand: | Knowles |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Diameter: | 9.7 mm |
| Current Rating: | 500 uA |
| Depth: | 4.5 mm |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Frequency: | 10 kHz |
| Sensitivity: | - 44 dBA |
| IP Rating: | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: MD9745APZ-F is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy MD9745APZ-F,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
MD9745APZ-F Price & Stock
Knowles Acoustics MD9745APZ-F pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quest | MD9745APZ-F | 3 | - | - | - | - | - | 2019-12-07T11:21:35Z |
| North Star Micro | MD9745APZ-F | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Knowles Acoustics has several brands around the world that may have alternate names for MD9745APZ-F due to regional differences or acquisition. MD9745APZ-F may also be known as the following names: