- Mfr. #:
- G3VM-21LR1(TR)
- Description:
- SSR RELAY SPST-NO 450MA 0-20V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Solid State Relays |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Termination-Style | SMD (SMT) Tab |
| Relay-Type | Relay |
| Manufacturer | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Series | G3VM |
| Output-Type | AC, DC |
| Load-Current | 450mA |
| Supplier-Device-Package | 4-SSOP |
| Package-Case | 4-SMD (0.165", 4.20mm) |
| On-State-Resistance-Max | 1.2 Ohm |
| Voltage-Input | 1.15VDC |
| Voltage-Load | 0 ~ 20 V |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
G3VM-21LR1(TR) is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
G3VM-21LR1(TR) Price & Stock
Omron G3VM-21LR1(TR) pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Onlinecomponents.com | G3VM-21LR1(TR) | - | - | - | - | 55.77 | 37.55 | 2020-03-15T15:32:23Z |
| Master Electronics | G3VM-21LR1(TR) | - | - | - | - | 55.77 | 37.55 | 2020-03-15T09:09:00Z |
| Power and Signal Group | G3VM21LR1TR | - | - | - | - | - | - | 2020-03-14T00:09:14Z |
| TodayComponents | OMRON-G3VM-21LR1(TR) | 100 | 41.41 | 41.13 | 40.71 | 40.71 | 40.71 | 2020-03-08T08:31:46Z |
| North Star Micro | G3VM-21LR1(TR) | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Omron has several brands around the world that may have alternate names for G3VM-21LR1(TR) due to regional differences or acquisition. G3VM-21LR1(TR) may also be known as the following names:
- OMRON ELECTRONICS
- OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
- OMR
- OMROM
- OMRO
- OMRON STI
- OMRN
- OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION
- Omron Industrial
- OMRON-IA
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- OMRON CORP
- Omron Automation and Safety
- OMRON ELECTRONICS INC
- Omron Automation
- OMRON CORPORATION
- Omron Electronics LLC
- Omron Electronics Inc-IA Div
- Omron Electronics Inc-ECB Div
- OMRON SAFETY
- OMRON ELECTRIC
- OMRON GMBH
- OMRONELEC
- OMRON ELECTRONI
- OMRON ELE