- Mfr. #:
- IXDD414PI
- Description:
- IC MOSFET DRIVER LS 14A SGL 8DIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Package-Case | Through Hole |
| Data-Interface | Single |
| Product Category | PMIC - Gate Drivers |
| Voltage-Supply-Analog | Non-Inverting |
| Type | Low-Side |
| Manufacturer | IXYS |
| Supplier-Device-Package | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Sigma-Delta | 4.5 V ~ 35 V |
| Operating-Temperature | 25ns, 22ns |
| Dynamic-Range-ADCs-DACs-db-Typ | 14A, 14A |
| Resolution-Bits | 1 |
| S-N-Ratio-ADCs-DACs-db-Typ | 0.8V, 3.5V |
| Mounting-Type | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Series | - |
| Voltage-Supply-Digital | - |
| Number-of-ADCs-DACs |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: IXDD414PI is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy IXDD414PI,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
IXDD414PI Price & Stock
IXYS IXDD414PI pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip 1 Exchange | IXDD414PI | 200 | - | - | - | - | - | 2020-02-23T11:43:22Z |
| Dana Microsystems | IXDD414PI | 664 | - | - | - | - | - | 2020-02-26T04:50:47Z |
| Abacus Technologies | IXDD414PI | 400 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| North Star Micro | IXDD414PI | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
IXYS has several brands around the world that may have alternate names for IXDD414PI due to regional differences or acquisition. IXDD414PI may also be known as the following names:
- IXYS CORPORATION
- IXY
- IXYS CORP
- IXYS SEMICONDUCTOR
- IXYS Integrated Circuits Division
- IXYS Integrated Circuits/Clare
- IXYS GMBH
- IXYS-DIRECTED ENERGY
- IXYS Integrated Circuits Division Inc
- IXYS SEMICONDUCTOR GMBH
- IXYS (VA)
- IXYS CORPO
- IXYS Semiconducter GmbH
- IXYS SEMICONDUCTOR CORP
- IXYS INTEGCIRCUITS DIV(CLARE)
- IXYS Colorado (IXYS RF Division)
- IXYS SEMICOND
- IXYS Integrated Circuits
- Zilog/IXYS
- IXYSCOR
- Clare/LXYS Corporation
- IXYS-RF
- CP CLAIRE
- Clare (IXYS)
- IXYS CORPORATION|V