- Mfr. #:
- LM5019EVAL/NOPB
- Description:
- Power Management IC Development Tools LM5019 Eval Mod
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Type: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of: | LM5019 |
| Series: | LM5019 |
| Product: | Evaluation Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Input Voltage: | 12.5 V to 100 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Output Voltage: | 10 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
parts# LM5019EVAL/NOPB is available at OMO Electronic, see description of LM5019EVAL/NOPB as below .
use the request quote form to request LM5019EVAL/NOPB price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for LM5019EVAL/NOPB depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
LM5019EVAL/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LM5019EVAL/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-45758-ND | 5 | 242.70 | 242.70 | 242.70 | 242.70 | 242.70 | 2020-04-03T12:59:30Z |
| Texas Instruments | LM5019EVAL/NOPB | 31 | 205.68 | 205.68 | 205.68 | 205.68 | 205.68 | 2020-04-04T02:03:18Z |
| Mouser | 926-LM5019EVAL/NOPB | 5 | 241.99 | 241.99 | 241.99 | 241.99 | 241.99 | 2020-04-03T22:39:36Z |
| Verical | LM5019EVAL/NOPB | 31 | 241.30 | 241.30 | 241.30 | 241.30 | 241.30 | 2020-04-03T17:59:48Z |
| Arrow Electronics | LM5019EVAL/NOPB | 2 | 241.30 | 241.30 | 241.30 | 241.30 | 241.30 | 2020-04-03T15:44:09Z |
| element14 APAC | 3125857 | - | 247.18 | 247.18 | 247.18 | 247.18 | 247.18 | 2020-04-03T13:41:38Z |
| Avnet | LM5019EVAL/NOPB | - | 246.81 | 246.81 | 246.81 | 246.81 | 246.81 | 2020-04-04T01:20:24Z |
| Newark | 66AH6428 | - | 266.95 | 252.20 | 230.15 | 230.15 | 230.15 | 2020-04-03T02:40:15Z |
| Farnell | 2379118 | - | 224.46 | 224.46 | 224.46 | 224.46 | 224.46 | 2020-04-04T01:48:13Z |
| Farnell | 3125857 | - | 220.98 | 220.98 | 220.98 | 220.98 | 220.98 | 2020-04-04T01:48:13Z |
| Avnet Europe | LM5019EVAL/NOPB | - | 298.02 | 282.70 | 245.15 | 245.15 | 245.15 | 2020-04-04T08:11:42Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LM5019EVAL/NOPB due to regional differences or acquisition. LM5019EVAL/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.