- Mfr. #:
- LMR14030QDPREVM
- Description:
- Power Management IC Development Tools LMR14030QDPREVM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Brand: | Texas Instruments |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Tradename: | SIMPLE SWITCHER |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | Power Distributions |
| RoHS: | N |
| Tool Is For Evaluation Of: | LMR14030QDPR |
| For Use With: | LMR14030QDPR |
| Series: | LMR14030 |
| Product: | Evaluation Modules |
| Subcategory: | Development Tools |
| Input Voltage: | 7 V to 40 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 3.5 A |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
The price and lead time for LMR14030QDPREVM depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
LMR14030QDPREVM Price & Stock
Texas Instruments LMR14030QDPREVM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-46746-ND | 5 | 351.12 | 351.12 | 351.12 | 351.12 | 351.12 | 2020-01-13T13:58:39Z |
| Texas Instruments | LMR14030QDPREVM | 33 | 338.15 | 338.15 | 338.15 | 338.15 | 338.15 | 2020-01-14T02:04:14Z |
| Mouser | 595-LMR14030QDPREVM | 4 | 350.09 | 350.09 | 350.09 | 350.09 | 350.09 | 2020-01-02T17:34:41Z |
| Arrow Electronics | LMR14030QDPREVM | 3 | 355.98 | 355.98 | 355.98 | 355.98 | 355.98 | 2020-01-13T16:03:28Z |
| Verical | LMR14030QDPREVM | 3 | 355.98 | 355.98 | 355.98 | 355.98 | 355.98 | 2020-01-13T17:57:34Z |
| Verical | LMR14030QDPREVM | 33 | 447.53 | 422.67 | 416.88 | 416.88 | 416.88 | 2020-01-13T17:57:34Z |
| Avnet | LMR14030QDPREVM | - | 350.08 | 350.08 | 350.08 | 350.08 | 350.08 | 2020-01-14T02:49:53Z |
| Nexxon | LMR14030QDPREVM | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LMR14030QDPREVM due to regional differences or acquisition. LMR14030QDPREVM may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.