- Mfr. #:
- MAL214699906E3
- Description:
- Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 100V 20%
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Manufacturer: | Vishay |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Product: | Low Impedance Electrolytic Capacitors |
| Type: | Low Impedance |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| Subcategory: | Capacitors |
| Product Category: | Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD |
| Ripple Current: | 420 mA |
| Life: | 2000 Hour |
| Factory Pack Quantity: | 200 |
| Tolerance: | 20 % |
| Height: | 16.5 mm |
| Series: | 146 CTI |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Capacitance: | 100 uF |
| Leakage Current: | 100 uA |
| Voltage Rating DC: | 100 VDC |
| Dissipation Factor DF: | 0.12 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
Request a quote MAL214699906E3 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of MAL214699906E3 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
MAL214699906E3 Price & Stock
Vishay MAL214699906E3 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 4732PHCT-ND | 956 | 25.10 | 20.25 | 15.79 | 15.79 | 15.79 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Digi-Key | 4732PHDKR-ND | 956 | 25.10 | 20.25 | 15.79 | 15.79 | 15.79 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Digi-Key | 4732PHTR-ND | 800 | - | - | - | 9.86 | 9.58 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Mouser | 594-MAL214699906E3 | 1,796 | 17.64 | 16.17 | 14.07 | 11.27 | 11.27 | 2020-01-22T23:48:26Z |
| element14 APAC | 2984754 | 950 | 17.99 | 16.49 | 14.38 | 11.56 | 11.56 | 2020-01-24T02:21:15Z |
| Avnet | 83AC7025 | - | 17.64 | 16.17 | 14.07 | 14.07 | 14.07 | 2020-01-24T03:45:40Z |
| Avnet | MAL214699906E3 | - | - | - | - | 10.25 | 9.03 | 2020-01-24T03:45:40Z |
| Farnell | 2984754 | 950 | 29.47 | 23.27 | 17.99 | 17.99 | 17.99 | 2020-01-24T02:50:36Z |
| Newark | 83AC7025 | 950 | 8.32 | 8.32 | 8.32 | 8.32 | 8.32 | 2020-01-24T03:51:29Z |
| Newark | 28Y4557 | - | - | - | - | 11.19 | 8.86 | 2020-01-24T03:51:29Z |
| Avnet Europe | MAL214699906E3 | - | - | - | - | 11.09 | 8.65 | 2020-01-24T08:16:46Z |
| Allied Electronics & Automation | 70798363 | - | - | 20.67 | 16.94 | 15.23 | 15.23 | 2020-01-24T11:32:10Z |
| Sierra IC | MAL214699906E3 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Vishay has several brands around the world that may have alternate names for MAL214699906E3 due to regional differences or acquisition. MAL214699906E3 may also be known as the following names:
- VIS
- VISH
- VISHAY INTERTECHNOLOGY INC
- VISHA
- VISHAY THIN FILM
- VISHAY INTERTECHNOLOGY
- VISHY
- VISAHY
- VISH/IR
- VSHY
- VSH
- VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PTE LTD
- VISHAY ELECTRONIC
- VSHAY
- VISHAY FOIL RESISTORS
- VISHAY AMERICAS INC
- VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PT
- VISHAY AMERICAS
- VISHAY ELECTRO-FILMS
- VISHAY COMPONENTS
- Vishay Semiconductors
- VISHAY COMPONENTS NEDERLAND
- VISHAY INTERTEC
- VISHAY FOIL RESISTORS / VPG
- VISHAY OPTO
- Vishay Intertechnology Inc.