- Mfr. #:
- STA303A
- Description:
- TRANS 3NPN DARL 100V 4A 8-SIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Transistors (BJT) - Arrays |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Sanken |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | 8-SIP |
| Supplier-Device-Package | 8-SIP |
| Current-Collector-Ic-Max | 4A |
| Power-Max | 3W |
| Transistor-Type | 3 NPN Darlington (Emitter Coupled) |
| Vce-Saturation-Max-Ib-Ic | 2V @ 10mA, 2A |
| Current-Collector-Cutoff-Max | 100μA (ICBO) |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 100V |
| DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce | 1000 @ 2A, 4V |
| Series | - |
| Frequency-Transition | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: STA303A is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy STA303A,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
STA303A Price & Stock
Sanken STA303A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | STA303A-ND | 2,656 | 3.50 | 3.14 | 2.31 | 1.66 | 1.64 | 2020-02-26T13:55:30Z |
| B+D Enterprises | STA303A | 21 | 16.82 | 16.82 | 16.82 | 16.82 | 16.82 | 2017-10-11T19:13:48Z |
| Quest | STA303A | 19 | - | - | - | - | - | 2020-02-27T14:14:57Z |
| North Star Micro | STA303A | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | STA303A | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Sanken has several brands around the world that may have alternate names for STA303A due to regional differences or acquisition. STA303A may also be known as the following names:
- SANK
- Sanken Electric
- STR
- SKN
- SANKEN ELECTRIC CO LTD
- SK/SANKEN
- SANKEN/SK
- SANKENPb
- SANKEN ELECT
- ALLEGRO SANKEN
- Sanken Power System (UK) Ltd
- SANKEN-PB FREE
- SAK
- Sanken Microphones
- SANKEN ELECTRIC CO
- SANKEN AIR
- SANKENELECTR
- SANKEN POWER SYSTEMS
- Sanken Electronic