- Mfr. #:
- TIL111S(TA)
- Description:
- Transistor Output Optocouplers Optocouplers
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Output-Type | Transistor with Base |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output |
| Manufacturer | Everlight Electronics Co Ltd |
| Input-Type | DC |
| Voltage-Output-Max | 80V |
| Rise-Fall-Time-Typ | 6μs, 8μs |
| Current-DC-Forward-If-Max | 60mA |
| Package-Case | 6-SMD, Gull Wing |
| Supplier-Device-Package | 6-SMD |
| Voltage-Isolation | 5000Vrms |
| Isolation-Voltage | 5000 Vrms |
| Vce-Saturation-Max | 400mV |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 1.22V |
| Number-of-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Current-Transfer-Ratio-Min | - |
| Current-Transfer-Ratio-Max | - |
| Turn-On-Turn-Off-Time-Typ | - |
| Series | - |
| Current-Output-Channel | - |
More Information
Request a quote TIL111S(TA) at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of TIL111S(TA) In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
TIL111S(TA) Price & Stock
Everlight TIL111S(TA) pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | TIL111S(TA)-ND | - | - | - | - | - | 1.73 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| North Star Micro | TIL111S(TA) | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Everlight has several brands around the world that may have alternate names for TIL111S(TA) due to regional differences or acquisition. TIL111S(TA) may also be known as the following names:
- EVERLIGHT ELECTRONICS CO LTD
- Everlight Electronics
- EVER
- EVL
- EVE
- EVERLIGH
- Everlight Electronic
- EVERLIGHT ELEC
- EVERLIGHT ELECT
- Everlight Americas
- EVERLIGHT INTERNATIONAL CORP
- EVERLIGHT ELECTRONICS CO LTD (VA)
- EVERLIGHT ELECTRONICS GMBH
- Everlight Electronics CO
- EVERLIGHT/LT
- Everlight International
- EVERLIGHT ELECTRONI
- EVERLIGHT CORPORATION
- EVERLIGHT ELECTRONICS INC
- EVRLIGHT
- EVERLIGHT T/R
- Everlight Opto
- EVEC