- Mfr. #:
- V320LA40C
- Description:
- VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 20mm |
| Series | C-III |
| Packaging | Bulk |
| Varistor-Voltage-Max | 558V |
| Varistor-Voltage-Typ | 510V |
| Varistor-Voltage-Min | 462V |
| Energy | 345J |
| Maximum-AC-Volts | 320VAC |
| Current-Surge | 10kA |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Maximum-DC-Volts | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
V320LA40C is available at OMO Electronic.We can offer V320LA40C for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
V320LA40C Price & Stock
Littelfuse V320LA40C pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sierra IC | V320LA40C | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | V320LA40C | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for V320LA40C due to regional differences or acquisition. V320LA40C may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED