- Mfr. #:
- V320LA40B
- Description:
- VARISTOR 501V 6.5KA DISC 20MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | LA |
| Package-Case | Disc 20mm |
| Packaging | Bulk |
| Current-Surge | 6.5kA |
| Varistor-Voltage-Max | 540V |
| Varistor-Voltage-Typ | 501V |
| Varistor-Voltage-Min | 462V |
| Maximum-DC-Volts | 420VDC |
| Maximum-AC-Volts | 320VAC |
| Energy | 150J |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
Request a quote V320LA40B at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of V320LA40B In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
V320LA40B Price & Stock
Littelfuse V320LA40B pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Midan Electronics | V320LA40B | 2,220 | 4.50 | 4.50 | 4.50 | 4.50 | 4.50 | 2019-11-27T21:26:14Z |
| Darrah Electric Company | V320LA40B | 26 | 21.10 | 21.10 | 21.10 | 21.10 | 21.10 | 2019-11-11T14:47:22Z |
| iodParts | V320LA40B | 2,400 | - | - | - | - | - | 2019-11-29T08:49:26Z |
| Quest | V320LA40B | 90 | 8.44 | 6.33 | 2.95 | 2.95 | 2.95 | 2019-11-29T11:13:29Z |
| Classic Components | V320LA40B | 1,744 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Nexxon | V320LA40B | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | V320LA40B | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | V320LA40B | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for V320LA40B due to regional differences or acquisition. V320LA40B may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED