- Mfr. #:
- V320MTC
- Description:
- IC TXRX USB 24TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Type | Transceiver |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package-Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 24-TSSOP |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/8/8 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Protocol | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
parts# V320MTC is available at OMO Electronic, see description of V320MTC as below .
use the request quote form to request V320MTC price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for V320MTC depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
V320MTC Price & Stock
Fairchild Semiconductor V320MTC pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sierra IC | V320MTC | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Fairchild Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for V320MTC due to regional differences or acquisition. V320MTC may also be known as the following names:
- FAIRCHILD
- FSC
- FAIR
- QTC
- FAIRCHIL
- FAI
- FAIRCHILD SEMI
- FCS
- FAIRCH
- QT OPTO
- FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
- SPT
- FAIRCHI
- FAIRC
- FARICHILD
- FAIRCHLD
- FCH
- FDS
- FARA
- FAIRCHILD SEMICONDUC
- NSC/FSC
- FAIRCHILD SEMIC
- SIGNAL PROCESSING TECHNOLOGIES
- FAIRCHILD SEMICOND
- OTHER