- Mfr. #:
- V320MTCX
- Description:
- IC TXRX USB 24TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type | Transceiver |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package-Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 24-TSSOP |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/8/8 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Protocol | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
Request a quote V320MTCX at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of V320MTCX In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
V320MTCX Price & Stock
Fairchild Semiconductor V320MTCX pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | V320MTCX | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Fairchild Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for V320MTCX due to regional differences or acquisition. V320MTCX may also be known as the following names:
- FAIRCHILD
- FSC
- FAIR
- QTC
- FAIRCHIL
- FAI
- FAIRCHILD SEMI
- FCS
- FAIRCH
- QT OPTO
- FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
- SPT
- FAIRCHI
- FAIRC
- FARICHILD
- FAIRCHLD
- FCH
- FDS
- FARA
- FAIRCHILD SEMICONDUC
- NSC/FSC
- FAIRCHILD SEMIC
- SIGNAL PROCESSING TECHNOLOGIES
- FAIRCHILD SEMICOND
- OTHER