- Mfr. #:
- CAT5110SDI-00GT3
- Description:
- Digital Potentiometer ICs DPP MINIPOT 32 TAPS U/D
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Wiper Memory: | Volatile |
| Supply Type: | Single |
| Number of POTs: | Single |
| Digital Interface: | Serial (2-Wire) |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-70-6 |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Taper: | Linear |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Series: | CAT5110 |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Description/Function: | 32-Tap MiniPot Digitally Programmable Potentiometers with 2-Wire Interface |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Taps per POT: | 32 |
| Operating Supply Current: | 25 uA |
| Temperature Coefficient: | 200 PPM / C |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Length: | 2 mm |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 1 mm |
| Unit Weight: | 0.000988 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for CAT5110SDI-00GT3 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
CAT5110SDI-00GT3 Price & Stock
ON Semiconductor CAT5110SDI-00GT3 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CAT5110SDI-00GT3OSCT-ND | 2,970 | 10.90 | 9.79 | 7.39 | 5.17 | 5.17 | 2019-12-05T14:01:16Z |
| Digi-Key | CAT5110SDI-00GT3OSDKR-ND | 2,970 | 10.90 | 9.79 | 7.39 | 5.17 | 5.17 | 2019-12-05T14:01:16Z |
| Digi-Key | CAT5110SDI-00GT3OSTR-ND | - | - | - | - | - | 4.48 | 2019-12-05T14:01:16Z |
| Rochester Electronics | CAT5110SDI-00GT3 | 44,640 | 6.54 | 6.54 | 5.84 | 5.28 | 5.28 | 2019-12-06T10:01:40Z |
| Mouser | 863-CAT5110SDI-00GT3 | 3,710 | 10.62 | 9.00 | 7.18 | 5.21 | 4.49 | 2019-12-06T08:54:32Z |
| Verical | CAT5110SDI-00GT3 | 45,000 | - | - | - | - | 5.48 | 2019-12-05T18:03:25Z |
| Avnet | CAT5110SDI-00GT3 | - | - | - | - | - | 4.66 | 2019-12-05T01:59:35Z |
| Avnet Europe | CAT5110SDI-00GT3 | - | - | - | - | - | 8.02 | 2019-12-05T08:13:29Z |
| Allied Electronics & Automation | 70465894 | - | - | - | 5.08 | 4.83 | 4.83 | 2019-12-06T12:37:32Z |
| LTL Group | 3912730 | 1,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T09:29:21Z |
| Sierra IC | CAT5110SDI-00GT3 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | CAT5110SDI-00GT3 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for CAT5110SDI-00GT3 due to regional differences or acquisition. CAT5110SDI-00GT3 may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor | Integrated Circuits (ICs ...
- Order today, ships today. CAT5110SDI-00GT3 – Digital Potentiometer 100k Ohm Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface SC-70 from ON Semiconductor.
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor | Mouser
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor Digital Potentiometer ICs DPP MINIPOT 32 TAPS U/D datasheet, inventory, & pricing.
- CAT5110 - ON Semiconductor
- 3000 / Tape & Reel. CAT5110SDI-00GT3. 100. SC70-6. 3000 / Tape & Reel. CAT5110TBI-00-T3. 100. SOT23-6. 3000 / Tape & Reel. CAT5110TBI-00GT3. 100.
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor | Mouser India
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor Digital Potentiometer ICs DPP MINIPOT 32 TAPS U/D datasheet, inventory & pricing.
- CAT5110SDI-00GT3 Datasheet(PDF) - ON Semiconductor
- 32?tap Digital Potentiometers (POTs), CAT5110SDI-00GT3 datasheet, CAT5110SDI-00GT3 circuit, CAT5110SDI-00GT3 data sheet : ONSEMI, alldatasheet, ...
- CAT5110SDI-00GT3, US $ .38-.41 , ON Semiconductor ...
- CAT5110SDI-00GT3, CAT5110SDI-00GT3 Selling Leads, Price: US $ .38-.41, Brand: ON Semiconductor, Summary: Digital Potentiometer ICs DPP MINIPOT 32 ...
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor | Mouser 臺灣
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor 數位電位計IC DPP MINIPOT 32 TAPS U/D 資料表、庫存和定價。
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor | CAT5110SDI ...
- 821-3002, ON Semiconductor, CAT5110SDI-00GT3, Digital Potentiometer 120kΩ 32-Position Linear Serial-2 Wire 6 Pin, SC-70, Maximum Operating ...
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor | Mouser Philippines
- CAT5110SDI-00GT3 ON Semiconductor Digital Potentiometer ICs DPP MINIPOT 32 TAPS U/D datasheet, imbentaryo at presyo.