- Mfr. #:
- CAT5221WI-10-T1
- Description:
- Digital Potentiometer ICs DPP,NV,Quad 64 taps I2C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Supply Type: | Single |
| Digital Interface: | Serial (2-Wire, I2C) |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Wiper Memory: | Non Volatile |
| Taper: | Linear |
| Number of POTs: | Dual |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Series: | CAT5221 |
| Width: | 7.5 mm |
| Taps per POT: | 64 |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Height: | 2.55 mm |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Length: | 12.8 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Operating Supply Current: | 1 mA |
| Unit Weight: | 0.028254 oz |
More Information
The price and lead time for CAT5221WI-10-T1 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
CAT5221WI-10-T1 Price & Stock
ON Semiconductor CAT5221WI-10-T1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CAT5221WI-10-T1CT-ND | 989 | 38.53 | 34.62 | 26.91 | 23.28 | 23.28 | 2020-03-26T12:52:47Z |
| Digi-Key | CAT5221WI-10-T1DKR-ND | 989 | 38.53 | 34.62 | 26.91 | 23.28 | 23.28 | 2020-03-26T12:52:47Z |
| Digi-Key | CAT5221WI-10-T1TR-ND | - | - | - | - | 19.35 | 18.18 | 2020-03-26T12:52:47Z |
| Mouser | 698-CAT5221WI-10-T1 | 990 | 38.46 | 32.71 | 28.31 | 20.30 | 17.53 | 2020-01-09T08:56:52Z |
| Verical | CAT5221WI-10-T1 | 2,000 | - | - | - | 20.54 | 20.54 | 2020-03-26T17:53:41Z |
| Verical | CAT5221WI-10-T1 | 490 | - | 31.20 | 26.28 | 23.90 | 23.90 | 2020-03-26T17:53:41Z |
| Arrow Electronics | CAT5221WI-10-T1 | 490 | 36.33 | 31.20 | 26.28 | 23.90 | 23.90 | 2020-03-26T15:47:16Z |
| RS Components | 8213037 | - | - | 24.62 | 20.51 | 17.61 | 17.61 | 2020-03-26T22:18:21Z |
| RS Components | 8213037P | - | - | - | 20.51 | 17.61 | 17.61 | 2020-03-26T22:18:21Z |
| Avnet | CAT5221WI-10-T1 | - | - | - | - | - | - | 2020-03-27T01:29:48Z |
| Avnet Europe | CAT5221WI-10-T1 | 514 | - | - | - | 28.70 | 25.83 | 2020-03-27T07:32:41Z |
| NetroFlash | CAT5221WI-10-T1 | 4,515 | - | - | - | - | - | 2020-03-18T21:11:10Z |
| Ameya360 | CAT5221WI-10-T1 | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-03-26T08:40:01Z |
| Sourceability | CAT5221WI-10-T1 | 2,000 | - | - | - | - | - | 2020-03-03T19:24:07Z |
| LTL Group | 3912924 | 514 | - | - | - | - | - | 2020-03-27T08:06:06Z |
| Florida Circuit | CAT5221WI-10-T1 | 2,000 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T19:37:38Z |
| GreenTree Electronics | CAT5221WI-10-T1 | 514 | - | - | - | - | - | 2020-01-16T13:11:16Z |
| Classic Components | CAT5221WI-10-T1 | 396 | - | - | - | - | - | 2020-03-26T22:50:26Z |
| Abacus Technologies | CAT5221WI-10-T1 | 1,463 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| Sierra IC | CAT5221WI-10-T1 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| TransparentC | CAT5221WI-10-T1 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | CAT5221WI-10-T1 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for CAT5221WI-10-T1 due to regional differences or acquisition. CAT5221WI-10-T1 may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- CAT5221WI-10-T1 ON Semiconductor | Mouser
- CAT5221WI-10-T1 ON Semiconductor Digital Potentiometer ICs DPP,NV,Quad 64 taps I2C datasheet, inventory, & pricing.
- CAT5221WI-10-T1 ON Semiconductor | Integrated Circuits ...
- Order today, ships today. CAT5221WI-10-T1 – Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 64 Taps I²C Interface 20-SOIC from ON Semiconductor. Pricing and ...
- CAT5221 - Digital Potentiometer (POT) - ON Semiconductor
- End to End Resistance 2.5 kΩ, 10 kΩ, 50 kΩ or 100 kΩ. Potentiometer ... 10. CAT5221WI-50-T1. 50. CAT5221WI-00-T1. 100. CAT5221YI-25-T2. 2.5. TSSOP.
- CAT5221WI-10-T1 ON Semiconductor - Digital Potentiometers ...
- Find the best pricing for ON Semiconductor CAT5221WI-10-T1 by comparing bulk discounts from 5 distributors. Octopart is the world's source for ...
- CAT5221WI-10-T1 - Data Acquisition - Digital Potentiometers ...
- CAT5221WI-10-T1. Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 64 Taps I2C Interface 20-SOIC. 1 sellers list CAT5221WI-10-T1 ...
- CAT5221WI-10-T1 - ON Semiconductor - Datasheet, Prices ...
- ON Semiconductor CAT5221WI-10-T1 Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for ON Semiconductor ...
- CAT5221WI-10-T1 3 Stück Poti mit 2 x 10K digital program,64 taps ...
- 64 taps,SOIC−20, 3 StückBusiness & Industrie, Elektronik & Messtechnik, Elektronische Bauelemente,CAT5221WI-10-T1, Poti mit 2 x 10K digital program.
- Cat5221wi-10-t1, Poti with 2 x 10k Digital program, 64 taps ...
- Find many great new & used options and get the best deals for Cat5221wi-10-t1, Poti with 2 x 10k Digital program, 64 taps,, SOIC - 20, 3 Piece at the best online ...
- CAT5221WI-10-T1 데이터시트(PDF) - ON Semiconductor ...
- Dual Digitally Programmable Potentiometer (DPP?) with 64 Taps and I2C Interface, CAT5221WI-10-T1 datasheet, CAT5221WI-10-T1 circuit, CAT5221WI-10-T1 ...