- Mfr. #:
- ISL22317WFRTZ-TK
- Description:
- Digital Potentiometer ICs 128 TAP FL RNG PRECISION 10LD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | TDFN-EP-10 |
| Supply Type: | Single |
| Number of POTs: | Single |
| Digital Interface: | Serial (I2C) |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Wiper Memory: | Non Volatile |
| Taper: | Linear |
| Series: | ISL22317 |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Width: | 3 mm |
| Length: | 3 mm |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Taps per POT: | 128 |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Operating Supply Current: | 1.75 mA |
| Height: | 0.75 mm |
| Unit Weight: | 0.000776 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: ISL22317WFRTZ-TK is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy ISL22317WFRTZ-TK,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
ISL22317WFRTZ-TK Price & Stock
Renesas ISL22317WFRTZ-TK pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | ISL22317WFRTZ-TKCT-ND | 53 | 22.00 | 19.73 | 14.89 | 12.66 | 12.66 | 2020-01-16T20:39:22Z |
| Digi-Key | ISL22317WFRTZ-TKDKR-ND | 53 | 22.00 | 19.73 | 14.89 | 12.66 | 12.66 | 2020-01-16T20:39:22Z |
| Digi-Key | ISL22317WFRTZ-TKTR-ND | - | - | - | - | 9.76 | 9.04 | 2020-01-16T20:39:22Z |
| Mouser | 968-ISL22317WFRTZ-TK | 124 | 21.30 | 18.11 | 14.46 | 10.49 | 9.79 | 2020-01-21T03:49:24Z |
| Avnet | ISL22317WFRTZ-TK | - | - | - | - | - | 8.85 | 2020-01-22T02:01:03Z |
| Newark | 23AC5862 | - | - | - | - | - | 8.94 | 2020-01-22T03:09:30Z |
| Sourceability | ISL22317WFRTZ-TK | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-01-06T21:24:21Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for ISL22317WFRTZ-TK due to regional differences or acquisition. ISL22317WFRTZ-TK may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- ISL22317WFRTZ-TK Renesas Electronics America Inc ...
- Order today, ships today. ISL22317WFRTZ-TK – Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 128 Taps I²C Interface 10-TDFN-EP (3x3) from Renesas Electronics ...
- ISL22317WFRTZ-TK Renesas / Intersil | Mouser
- ISL22317WFRTZ-TK Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs 128 TAP FL RNG PRECISION 10LD datasheet, inventory, & pricing.
- ISL22317WFRTZ-TK by Intersil | Digital Potentiometer | Arrow.com
- Buy ISL22317WFRTZ-TK with fast, free shipping on qualifying orders. View datasheets, stock and pricing, or find other Digital Potentiometer.
- ISL22317WFRTZ-TK - Renesas Electronics - Datasheet, Prices ...
- Renesas Electronics ISL22317WFRTZ-TK Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Renesas ...
- ISL22317WFRTZ-TK in Reel by Renesas | Digital ...
- Buy Renesas ISL22317WFRTZ-TK in Reel. ISL22317 Series 10 kOhm Precision Single Digitally Controlled Potentiometer from Future Electronics.
- ISL22317WFRTZ-TK Renesas Electronics Digital Potentiometer ICs ...
- Renesas Electronics ISL22317WFRTZ-TK Digital Potentiometer ICs are available at Mouser Electronics. Mouser offers inventory, pricing, & datasheets for ...
- ISL22317WFRTZ-TK Renesas / Intersil | Mouser Deutschland
- ISL22317WFRTZ-TK Renesas / Intersil Digitalpotentiometer-ICs 128 TAP FL RNG PRECISION 10LD Datenblatt, Bestand und Preis.
- 1pcs ISL22317WFRTZ-TK - Intersil - Intersil Digital ... - eBay
- Find many great new & used options and get the best deals for 1pcs ISL22317WFRTZ-TK - Intersil - Intersil Digital Potentiometer ICs at the best online prices at ...
- ISL22317WFRTZ-TK footprint & symbol by Intersil | SnapEDA
- Download schematic symbols, PCB footprints, pinout & datasheets for the ISL22317WFRTZ-TK by Intersil. Exports to OrCAD, Allegro, Altium, PADS, Eagle, ...