- Mfr. #:
- ISL23415TFUZ
- Description:
- Digital Potentiometer ICs 256 TAP VOLATILE SPI DL FL RNG DCP 10LD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Wiper Memory: | Volatile |
| Packaging: | Tube |
| Number of POTs: | Single |
| Supply Type: | Single |
| Digital Interface: | Serial (SPI) |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | MSOP-10 |
| Taper: | Linear |
| Series: | ISL23415 |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Length: | 3.05 mm |
| Width: | 3.05 mm |
| Taps per POT: | 256 |
| Factory Pack Quantity: | 50 |
| Operating Supply Current: | 100 uA |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Height: | 0.95 mm |
| Unit Weight: | 0.000917 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
We can supply Renesas / Intersil ISL23415TFUZ, use the request quote form to request ISL23415TFUZ pirce, Renesas / Intersil Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
ISL23415TFUZ Price & Stock
Renesas ISL23415TFUZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | ISL23415TFUZ-ND | 1,907 | 13.38 | 12.01 | 9.06 | 6.12 | 5.66 | 2020-02-04T16:06:00Z |
| Mouser | 968-ISL23415TFUZ | 1,768 | 13.38 | 11.36 | 9.06 | 6.57 | 6.12 | 2020-02-05T22:19:18Z |
| Avnet | ISL23415TFUZ | - | - | - | - | - | 5.55 | 2020-02-06T03:40:06Z |
| Newark | 25T1679 | - | - | - | - | - | 5.89 | 2020-02-06T03:46:47Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for ISL23415TFUZ due to regional differences or acquisition. ISL23415TFUZ may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- ISL23415TFUZ Renesas / Intersil | Mouser
- ISL23415TFUZ Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs 256 TAP VOLATILE SPI DL FL RNG DCP 10LD datasheet, inventory, & pricing.
- ISL23415TFUZ-T7A Renesas / Intersil | Mouser
- ISL23415TFUZ-T7A Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs 256 TAP VOLATILE SPI DL FL RNG DCP 10LD datasheet, inventory, & pricing.
- ISL23415TFUZ-T7A Renesas Electronics America Inc | Integrated ...
- Order today, ships today. ISL23415TFUZ-T7A – Digital Potentiometer 100k Ohm Circuit 256 Taps SPI Interface 10-MSOP from Renesas Electronics America Inc.
- ISL23415TFUZ-TK Renesas Electronics America Inc. - Digikey
- Nov 30, 2018 — Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 256 Taps SPI Interface 10-MSOP.
- ISL23415TFUZ-T7A - Renesas Electronics - Datasheet, Prices ...
- Renesas Electronics ISL23415TFUZ-T7A Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Renesas Electronics ...
- ISL23415 Datasheet - Renesas Electronics
- Sep 14, 2015 — ISL23415TFUZ (Notes 1, 3). 3415T. 100. -40 to +125. 10 Ld MSOP. M10.118. ISL23415UFUZ (Notes 1, 3) (No longer available, Recommended ...
- ISL23415TFUZ Folha de dados (PDF) - Intersil Corporation
- Single, Low Voltage Digitally Controlled Potentiometer, ISL23415TFUZ datasheet, ISL23415TFUZ circuit, ISL23415TFUZ data sheet : INTERSIL, alldatasheet, ...
- ISL23415TFUZ-T7A - Data Acquisition - Digital Potentiometers ...
- ISL23415TFUZ-T7A. Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 256 Taps SPI Interface 10-MSOP. 1 sellers list ISL23415TFUZ-T7A ...
- ISL23415TFUZ (INTERSIL) PDF技术资料下载ISL23415TFUZ ...
- 型号:: ISL23415TFUZ. PDF下载:: 下载PDF文件 在线浏览文档. 内容描述:: 单路低电压数字控制电位器( XDCP ? ) [Single, Low Voltage Digitally Controlled ...
- 3415T Marking, ISL23415TFUZ Datasheet(PDF) - Renesas ...
- Single, Low Voltage Digitally Controlled Potentiometer (XDCP?), 3415T Marking, ISL23415TFUZ datasheet, ISL23415TFUZ circuit, ISL23415TFUZ data sheet ...