- Mfr. #:
- X9313WSZT1
- Description:
- Digital Potentiometer ICs 10KOHM EEPOT(TMPOT CMOS 8LD CM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Series: | X9313 |
| Number of POTs: | Single |
| Supply Type: | Single |
| Digital Interface: | Serial (3-Wire) |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Wiper Memory: | Non Volatile |
| Taper: | Linear |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Length: | 5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Width: | 4 mm |
| Factory Pack Quantity: | 2500 |
| Taps per POT: | 32 |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Height: | 1.5 mm |
| Operating Supply Current: | 1 mA |
| Unit Weight: | 0.002540 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of X9313WSZT1 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
X9313WSZT1 Price & Stock
Renesas X9313WSZT1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | X9313WSZT1CT-ND | 4,794 | 33.22 | 29.82 | 23.18 | 16.67 | 16.67 | 2019-12-13T13:57:25Z |
| Digi-Key | X9313WSZT1DKR-ND | 4,794 | 33.22 | 29.82 | 23.18 | 16.67 | 16.67 | 2019-12-13T13:57:25Z |
| Digi-Key | X9313WSZT1TR-ND | 2,500 | - | - | - | - | 15.09 | 2019-12-13T13:57:25Z |
| Mouser | 968-X9313WSZT1 | 1,576 | 32.60 | 27.68 | 23.16 | 16.61 | 15.05 | 2019-12-09T18:35:29Z |
| element14 APAC | 2983734 | 571 | 26.88 | 22.81 | 19.83 | 16.87 | 16.87 | 2019-12-13T02:26:28Z |
| Avnet | X9313WSZT1 | - | - | - | - | - | 15.32 | 2019-12-13T04:08:36Z |
| Farnell | 2983734 | 871 | 32.65 | 24.54 | 21.52 | 17.99 | 17.99 | 2019-12-13T02:58:26Z |
| Farnell | 2983734RL | - | - | - | - | 17.99 | 17.99 | 2019-12-13T02:58:26Z |
| Newark | 84AC7477 | 126 | 25.27 | 21.45 | 18.64 | 14.35 | 14.35 | 2019-12-13T03:49:21Z |
| Newark | 65T7407 | - | 34.08 | 34.08 | 24.10 | 24.10 | 24.10 | 2019-12-09T18:35:30Z |
| Newark | 57K5731 | - | 19.11 | 19.11 | 19.11 | 19.11 | 17.08 | 2019-12-09T18:35:30Z |
| Avnet Europe | X9313WSZT1 | - | - | - | - | - | 20.37 | 2019-12-13T08:33:09Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for X9313WSZT1 due to regional differences or acquisition. X9313WSZT1 may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- X9313WSZT1 Renesas / Intersil | Mouser
- X9313WSZT1 Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs 10KOHM EEPOT(TMPOT CMOS 8LD CM datasheet, inventory, & pricing.
- X9313WSZT1 Renesas Electronics America Inc | Integrated ...
- Order today, ships today. X9313WSZT1 – Digital Potentiometer 10k Ohm Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC from Renesas Electronics ...
- X9313WSZT1 by Renesas Electronics Digital Potentiometers ...
- Buy Renesas Electronics X9313WSZT1 in Avnet Europe. View Substitutes & Alternatives along with datasheets, stock, pricing and search for other Digital ...
- X9313WSZT1 Intersil - Digital Potentiometers - Distributors ...
- Find the best pricing for Intersil X9313WSZT1 by comparing bulk discounts from 2 distributors. Octopart is the world's source for X9313WSZT1 availability, pricing ...
- X9313WSZT1 - Renesas Electronics - Datasheet, Prices & Inventory ...
- Renesas Electronics X9313WSZT1 Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Renesas Electronics ...
- X9313WSZT1 Renesas / Intersil | Mouser Ecuador
- X9313WSZT1 Renesas / Intersil Circuitos integrados de potenciómetros digitales 10KOHM EEPOT(TMPOT CMOS 8LD CM hoja de datos, inventario y precios.
- Digital Potentiometer ICS 10KOHM EEPOT X9313WSZT1 TMPOT ...
- Pack of 10 (X9313WSZT1): Digital Signal Processors - ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases,Buy Digital Potentiometer ICS 10KOHM ...
- X9313WSZT1 Renesas / Intersil | Mouser 臺灣
- X9313WSZT1 Renesas / Intersil 數位電位計IC 10KOHM EEPOT(TMPOT CMOS 8LD CM 資料表、庫存和定價。
- X9313WSZT1
- Part No. MFG, D/C, QTY, Packing, Package, Note. X9313WSZT1, INTERSIL, 2010+, 2500, SOIC-8, Original 全新原装. 0PCS, 1PCS, 2PCS, 3PCS, 4PCS, 5PCS ...