- Mfr. #:
- X9317US8IZ-2.7T1
- Description:
- Digital Potentiometer ICs CMOS XDCP 50KOHM 100 TAPS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Series: | X9317 |
| Number of POTs: | Single |
| Supply Type: | Single |
| Digital Interface: | Serial (3-Wire) |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Wiper Memory: | Non Volatile |
| Taper: | Linear |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Operating Supply Current: | 50 uA |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Length: | 4.9 mm |
| Width: | 3.9 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Factory Pack Quantity: | 2500 |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Taps per POT: | 100 |
| Height: | 1.45 mm |
| Unit Weight: | 0.002540 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
X9317US8IZ-2.7T1 Price & Stock
Renesas X9317US8IZ-2.7T1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | X9317US8IZ-2.7T1CT-ND | 2,783 | 58.32 | 52.66 | 41.64 | 31.84 | 31.84 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Digi-Key | X9317US8IZ-2.7T1DKR-ND | 2,783 | 58.32 | 52.66 | 41.64 | 31.84 | 31.84 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Digi-Key | X9317US8IZ-2.7T1TR-ND | 2,500 | - | - | - | - | 29.73 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Mouser | 968-X9317US8IZ-2.7T1 | 1,936 | 55.90 | 50.52 | 41.17 | 35.48 | 35.48 | 2019-12-18T23:07:13Z |
| Avnet | X9317US8IZ-2.7T1 | - | - | - | - | - | 29.95 | 2019-12-19T01:31:24Z |
| Newark | 65T7409 | - | - | - | - | - | 33.29 | 2019-12-17T03:44:27Z |
| Newark | 79K9308 | - | - | - | - | - | 28.30 | 2019-12-17T03:44:27Z |
| Avnet Europe | X9317US8IZ-2.7T1 | - | - | - | - | - | 39.78 | 2019-12-19T07:47:40Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for X9317US8IZ-2.7T1 due to regional differences or acquisition. X9317US8IZ-2.7T1 may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas Electronics America Inc ... - Digikey
- X9317US8IZ-2.7T1 – Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC from Renesas Electronics America Inc..
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas Electronics America Inc ... - Digikey
- X9317US8IZ-2.7T1 – Digital Potentiometer 50k Ohm Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC from Renesas Electronics America Inc. Pricing ...
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas / Intersil | Mouser
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas / Intersil Digital Potentiometer ICs CMOS XDCP 50KOHM 100 TAPS datasheet, inventory, & pricing.
- X9317US8IZ-2.7T1 by Intersil | Digital Potentiometer | Arrow.com
- Buy X9317US8IZ-2.7T1 with fast, free shipping on qualifying orders. View datasheets, stock and pricing, or find other Digital Potentiometer.
- X9317US8IZ-2.7T1 - Renesas Electronics - Datasheet, Prices ...
- Renesas Electronics X9317US8IZ-2.7T1 Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Renesas Electronics ...
- X9317US8IZ-2.7T1 IC POT DGTL 50K OHM 8-SOIC Intersil ...
- X9317US8IZ-2.7T1 IC POT DGTL 50K OHM 8-SOIC Intersil datasheet pdf data sheet FREE from datasheetz.com Datasheet (data sheet) search for integrated ...
- X9317US8IZ-2.7T1 | Renesas | Data Acquisition - Digital ...
- X9317US8IZ-2.7T1 offered from PCB Electronics Supply Chain shipps same day. X9317US8IZ-2.7T1, Data Acquisition - Digital Potentiometers, IC DGTL POT ...
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas / Intersil | Mouser Ecuador
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas / Intersil Circuitos integrados de potenciómetros digitales CMOS XDCP 50KOHM 100 TAPS hoja de datos, inventario y precios.
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas / Intersil | Mouser Österreich
- X9317US8IZ-2.7T1 Renesas / Intersil Digitalpotentiometer-ICs CMOS XDCP 50KOHM 100 TAPS Datenblatt, Bestand und Preis.