- Mfr. #:
- STA421A
- Description:
- TRANS 4PNP 60V 3A 10-SIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Transistors (BJT) - Arrays |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Sanken |
| Packaging | Bulk |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 60V |
| Power-Max | 4W |
| DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce | 40 @ 1A, 4V |
| Transistor-Type | 4 PNP (Quad) |
| Current-Collector-Ic-Max | 3A |
| Vce-Saturation-Max-Ib-Ic | 1V @ 200mA, 2A |
| Current-Collector-Cutoff-Max | 100μA (ICBO) |
| Package-Case | 10-SIP |
| Supplier-Device-Package | 10-SIP |
| Series | - |
| Frequency-Transition | - |
More Information
The price and lead time for STA421A depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
STA421A Price & Stock
Sanken STA421A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip One Stop Japan | C1S721000060761 | 3,200 | 18.61 | 15.09 | 12.83 | 11.92 | 11.50 | 2019-11-30T11:26:32Z |
| Verical | STA421A | 3,200 | - | 17.27 | 14.67 | 13.57 | 13.57 | 2019-11-29T17:58:17Z |
| B+D Enterprises | STA421A | 37 | 63.96 | 59.96 | 55.97 | 55.97 | 55.97 | 2017-10-11T19:13:48Z |
| Classic Components | STA421A | 1 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Nexxon | STA421A | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| Sierra IC | STA421A | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | STA421A | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Sanken has several brands around the world that may have alternate names for STA421A due to regional differences or acquisition. STA421A may also be known as the following names:
- SANK
- Sanken Electric
- STR
- SKN
- SANKEN ELECTRIC CO LTD
- SK/SANKEN
- SANKEN/SK
- SANKENPb
- SANKEN ELECT
- ALLEGRO SANKEN
- Sanken Power System (UK) Ltd
- SANKEN-PB FREE
- SAK
- Sanken Microphones
- SANKEN ELECTRIC CO
- SANKEN AIR
- SANKENELECTR
- SANKEN POWER SYSTEMS
- Sanken Electronic